ALFA BROKER - VÁŠ PORADCE V POJIŠTĚNÍ
cara
cara
cara
Dnes 19. 05. 2019
má svátek Ivo,
zítra Zbyšek


ÚVOD
O POJIŠTĚNÍ
ŽIVOT A ÚRAZ
POJIŠTĚNÍ VOZIDLA
POJIŠTĚNÍ ŘIDIČŮ
NÁŠ DOMOV
BEST DOCTORS
CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ
HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ DRONŮ
KONTAKT

ZAJÍMAVOSTI, TIPY

PŘIDEJTE SE DO KLUBUCelý článek


Jak vnímat životní pojištění ve svém životě?
financeprakticky.cz

Průměrný člověk vydělá za život 12 000 000 Kč. Když skončíte na invalidním vozíku nebo v dlouhodobé pracovní neschopnosti – to znamená, že nebudete mít možnost tyto peníze vydělat – potřebujete Váš výpadek pokrýt. Životní pojištění může být jednou z variant.

Určitě jste slyšeli poučku, že životní pojištění potřebuje člověk, na kterém je někdo finančně závislý. Ono to tak není úplně pravda. Životní pojištění se hodí každému, bez rozdílu věku a pohlaví. Rozdíl bude v nastavení pojistných částek a druhu připojištění. V každé etapě života potřebujeme krýt různá rizika různým způsobem. Proměnné jsou v závislosti na výši příjmů, výdajů, závazků, rezerv, krátkodobých a dlouhodobých cílů a vlastních preferencí. Proč se tedy hodí v každé etapě života využít komerční pojištění?

0 – 18 let

V případě vážnějšího úrazu nebo vyskytnutí vážného onemocnění je dítě odkázáno na pomoc rodičů. V 99% případů to bude znamenat výpadek jednoho příjmu z rodinného rozpočtu. Tento výpadek se dá krýt různými způsoby. Příjmem z pronájmu nemovitostí, podílem na zisku z firem, které vlastníte, vytvořenou krátkodobou a střednědobou finanční rezervou nebo penězi z pojistky. Pro děti a mladistvé jsou dětské tarify pojištění velmi levné v poměru k výši pojistné částky a proto Vám takové pojištění může finančně zajistit zbytek života a dostatek peněz při zvýšených pravidelných nebo jednorázových nákladech. Základ každé pojistné smlouvy je pokrytí rizika velmi vážných onemocnění a trvalých následků po úraze. Obě připojištění minimálně na 1 000 000 Kč. Pamatujte si, že dlouhodobé pravidelné výdaje jsou vyšší než jednorázové. Čím delší bude doba strávená na invalidním vozíku, tím vyšší částku potřebuje k zajištění svých potřeb v budoucnosti.

18 – 30 let

V rozmezí těchto let začínáme být finančně aktivní. Začínáme chodit na brigády nebo do práce, kde vyděláváme a poté šetříme na naše potřeby a přání v budoucnosti. Náš příjem hraje důležitou roli v životě, protože jsme odkázání pouze sami na sebe. Je důležité si uvědomit, že v případě vážného úrazu nebo nemoci již nemůžeme spoléhat na rodiče, protože mnoho z nich budou mít blízko do důchodu – nebo ve starobním důchodu již budou – a finančně nám nepomůžou. Proto je potřeba se zajistit na maximální možné částky, které jsou spojeny s našimi budoucími příjmy. To Vám umožní mít dostatek zdrojů k pokrytí nejen nezbytně nutných nákladů, ale i pravidelné výdaje na živobytí a splnění svých přání. Základ každé pojistné smlouvy je pokrytí nemoci – trvalá invalidita II. a III. stupně a pokrytí úrazu – trvalé následky úrazem. Obě připojištění minimálně na 1 000 000 Kč.

Pojištění je jako padák. Když ho nemáte ve chvíli, kdy ho potřebujete, už ho nebudete nikdy potřebovat.

30 – 50 let

Zatímco ve dvaceti nemáme finanční závazky a jsme zodpovědní pouze sami za sebe, v tomto věku již nezajišťujeme příjem pouze k zajištění našich přání, ale pojišťujeme se proto, aby někdo další mohl žít. Živitel rodiny, který není pojištěný, hazarduje s budoucností svých dětí. Proto pojištění hraje velmi důležitou roli, kdy musíme být připraveni na situaci, že nebudete dál schopni živit svou rodinu. Pamatujte si, že vážný úraz či onemocnění je mnohem horší než úmrtí, minimálně z finančního hlediska. Je potřeba se postarat hlavně o budoucnost svých dětí a zajistit jim kvalitní vzdělání a zázemí. Základem zůstává pokrytí trvalé invalidity a trvalých následků, případně úmrtí. Pojistné částky vždy vychází z rodinného rozpočtu a dle finančních závazků.

50 – 65 let

Děti jsou odrostlé, a Vy jste se dokázali postarat o jejich budoucnost. Může ale nastat situace, kdy se vážně zraníte nebo Vám diagnozují vážné onemocnění a Vám nebudou stačit naspořené peníze na zaplacení léčebných výloh a jednorázových nákladů. Děti se o Vás ve většině případů nemohou finančně postarat a tak je to – jako celý život – na Vás. Pravděpodobnost úrazu nebo výskytu vážného onemocnění je v tomto věku vysoká. Naštěstí bychom již měli mít dostatečný majetek, který z části může pokrýt případný výpadek příjmu nebo mimořádné náklady na léčbu. Potřeba komerčního pojištění je individuální dle výše celkových rezerv a případných finančních závazků.

Pokud jste dočetli článek až sem, vidíte, že životní pojištění může být vhodným doplňkem k Vašim finančním rezervám v průběhu celého života. Pamatujte si, že pojištění má prioritně krýt takové rizika, které nejste schopni „zalepit“ vlastními penězi a mohou mít na Váš osobní a rodinný rozpočet fatální důsledky.


Hostinec u Rudyho, Boskovice
Hostinec u Rudyho, Boskovice

Pro stávající zákazníky
ČSOB Pojišťovny
KLIENT ONLINEPOJIŠTĚNÍ ONLINE
POVINNÉ RUČENÍ
HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ
CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ
POJIŠTĚNÍ DOMOVA


cara
ALFA BROKER - VÁŠ PORADCE VE SVĚTĚ POJIŠTĚNÍ